Fuck skinny, get fit!

Fuck skinny, get fit!

niedziela, 3 stycznia 2016

JUST KISS MY ABS! 6 największych mitów na temat trenowania brzucha!



Płaski, jędrny i zarysowany brzuch to marzenie większości kobiet, niezależnie od wieku. Aby ułatwić Wam pracę nad tym problematycznym miejscem obalam największe mity na temat treningu naszego wymarzonego ABSu!

Mit nr 1 - Tradycyjne„brzuszki” wystarczą bo są najskuteczniejszym ćwiczeniem na tę partię ciała
Niestety, ćwiczenie to angażuje głównie mięśnie proste brzucha. Aby osiągnąć wymarzone efekty, musisz także robić ćwiczenia na mięśnie skośne i głębokie. Do tradycyjnych "brzuszków" dodaj skręty tułowia oraz tradycyjny plank zwany również deseczką.

Mit nr 2 - Wykonywanie dużej ilości brzuszków, przynosi lepsze efekty
Jeśli udaje ci się wykonać 100 powtórzeń danego ćwiczenia, bez odczuwalnego wysiłku, oznacza to, że albo technika jest nieprawidłowa, albo nie doprowadzasz każdego ruchu do końca. Jeśli zrobisz to prawidłowo, powinnaś wyraźnie poczuć zmęczenie mięśni.

Mit nr 3 - Brzuch można trenować codziennie
Mięśnie brzucha powinno się traktować, jak każde inne. Aby zobaczyć oczekiwane efekty, musisz zadbać o ich regenerację. Ponieważ każde mięśnie potrzebują czasu na odbudowanie się po treningu, nie wykonuj treningu na mięśnie brzucha codziennie.

Mit nr 4 - Ćwiczenia na brzuch spalą tkankę tłuszczową i sprawią, że twój brzuch będzie płaski
Niestety, same ćwiczenia „na rzeźbę” brzucha nie wystarczą. Oczywiście, sprawią, że mięśnie brzucha będą mocniejsze, ale te mocniejsze mieśnie nie będą widoczne, dopóki nie spalisz tkanki tłuszczowej. Aby to zrobić niezbędne jest przestrzeganie zasad zdrowej diety oraz treningi kardio.

Mit nr 5 - Podczas trenowania brzucha, warto wstrzymać oddech
Nie! To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Oddychanie odgrywa ogromną rolę podczas pracy mięśni. Wykonaj wydech podczas napięcia mięśnia, a wdech podczas rozluźnienia.

Mit nr 6 - Moment wykonywania ćwiczeń nie ma znaczenia
Ćwiczenia na płaski brzuch najlepiej jest wykonywać pod koniec treningu (zarówno kardio, jak i siłowego). Wcześniejsza aktywność wpłynie na lekkie zmęczenie mięśni brzucha, co ma znaczenie dla budowania wytrzymałości i siły całego tułowia.

Mity o pięknym brzuszku do kosza, teraz sio na trening walczyc o całuśne ABSy!
Sandra Dominiuk Trener Personalny





3 komentarze:

  1. a tak z ciekawości, z jakim obciążeniem wykonujesz poszczególne ćwiczenia na biceps? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O Takiego materiału szukałem. Świetnie podsumowanie związane z mitami dotyczącymi brzucha ;-) Ja trenuję bieganie więc ta partia ciała jest mi szczególnie potrzeba przy długich wybieganiach ;) Pozdrawiam, Kamil

    OdpowiedzUsuń
  3. Sandra ratuj.. ćwiczę regularnie również z hantlami a pomimo nie mogę pozbyć się oponki.. nie wiem czy to efekt rozciagniecia mięśni po ciszy ale próbowałam juz wszystkiego a brzuch nadal jak balon :( mimo że reszta ciała bez zarzutu i widac efekty pracy..

    OdpowiedzUsuń